Jak jsme s kamarády založili firmu

2021-07-05 00:01 Jak jsme s kamarády založili firmu

Jak jsme s kamarády založili firmu aneb jak se můj život znovu otočil vzhůru nohama.

Byl podzim 2020 a já zrovna přišel o práci v ústecké kebabárně. Jelikož jsem už předtím obcházel úřad práce i různé pracovní agentury, bylo mi jasné, že tudy cesta nepovede, a byl jsem odhodlán vydat se požádat o dělnickou pozici v místní chemičce nebo jiné továrně.

Stala se však nečekaná věc a kamarád, s kterým jsme blbli za dob gymnaziálních studií, se mi ozval, zdalipak bych mu nemohl udělat webovou aplikaci. Trochu jsem váhal, jelikož mi nenabízel zrovna nejvíc peněz a chtěl jsem mít nějaké životní jistoty. Nakonec ale přecijen má touha zariskovat a zkusit něco takového vytvořit a zároveň pomoci kamarádovi zvítězila, a tak jsem začal navrhovat svou první webovou aplikaci, která nebyla jen tak pro legraci.

Čas pomalu plynul a já zadanou aplikaci, i přes všechny průběžné změny dokončil. Komunikace s Filipem byla skvělá a přístup nebývale super a jelikož i on byl spokojen, obrátil se na mě s další, tentokrát odvážnější, otázkou: „Nechtěl bys na tom projektu dělat s námi dál?“. Vybudoval jsem základy vlastní webové aplikace, naučil se u toho spoustu nových věcí, dobře jsem si popovídal s kamarády a měl možnost v tom pokračovat dál a zažít si budování firmy od úplných základů… No nešlo odpovědět negativně.

A tak to bylo a teď směle, s potem na čele, poháníme naši malou s.r.o. vzhůru byznysovému prostředí a na vlnách produktového marketingu už začínáme v některých oblastech předhánět svou konkurenci.

Více o naší firmě případně tutok.